bystrzyca kłodzka, ul. wojska polskiego 26 zobacz godziny otwarcia
pon. - czw.
14:00 - 21:00
piątek
14:00 - 22:00
sobota
14:00 - 23:00
niedziela
14:00 - 20:00
kawiarnia

To było dawno, jakieś 100 lat temu. Wtedy to bystrzycki, a raczej habelschwerdzki przedsiębiorca postanowił wybudować okazały gmach na obrzeżach starego miasta. Nie spodziewał się wtedy co takiego wspaniałego uczynił dla miasta.

 

Okazało się to dopiero po dekadach czekania. W roku 2010 narodziła się idea stworzenia miejsca, którego nasze miasto jeszcze nie widziało.

Tym miejscem miała być przewypasła kawiarnia. Padło na budynek przy ul. Wojska Polskiego 26 o czym niemiecki przedsiębiorca nawet nie mógł marzyć.

 

Przystąpiliśmy zatem do pracy. Najpierw dziesiątki jak nie setki godzin rozprawiania o przyszłej kawiarni. Czasem w samotności, czasem w grupie przyjaciół, czasem przy herbacie z termosa a czasem przy butelkowym piwie rodziła się wizja wcześniej nikomu nie znana.

 

Zanim wszystko zostało obmyślone i spisane, najpierw zostało powiedzane, a jak już zostało powiedziane, spisane i usystematyzowane nadszedł czas na czyny.

 

Pierwszą sprawą było pogłębienie pomieszczeń, tak aby spełniały wymogi stawiane przez obecne przepisy. Usunęliśmy (Andrzej z Mariuszem) trzy warstwy cegieł, które tworzyły posadzkę  w pomieszczeniu zostawiając czwartą a pod nimi pół metra skały piaskowej.  Ciekawe po co była tworzona taka gruba podłoga? Tak na marginesie ściany naszej kawiarni też są grube, mają ponad metr grubości!! Istny bunkier.

 

Później usunęłiśmy tynk, który zasłaniał wspaniałe ściany cglaste oraz stropy budowane technologia Kleina. Zalążek klimatu już był.

 

Lata 2011 do 2013 to drobne prace wykończeniowe oraz oczywiscie debaty nad przyszłością, raczej przy piwie niż przy herbacie.

 

Przełom nastąpił w 2014 roku. . . . . . .

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.kawiarniakulturalna.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołna w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ